بزرگ می‌شویییییییم!!!!

سلام . خوبین؟ بالاخره این مامانی ما یه وقت آزاد پیدا کرد که بتونه یه سر به اینجا بزنه!البته نگفته پیداست که کسی که اینقدر سرش شلوغه سخته که چیزی برای گفتن یادش بمونه!! خوب حالا دیگه خودم یه چیزایی رو براتون می‌گم!این روزها دارم به سرعت بزرگ می‌شم،از همه نظر، چند روز پیش که مامانی اومده بود مهد دنبالم، خانم مدیر مهدمون انقدر از من تعریف کرد که نگو! به مامانی گفت هانیا جون اصصصصصلا با بچه‌های هم سن خودش قابل مقایسه نیست، و رفتارش مثل یک پرنسس هست، و همه چیز رو بدون اینکه بهش تذکر بدیم می‌دونه و رعایت می‌کنه! کلی هم از هوش و استعدادم تعریف کرد و به خاطر همین اعتقادش به هوش سرشارم به مامانی پیشنهاد داد که از حالا من رو توی کلاس زبان که مخصوص بچه‌های ٣ سال به بالاست بذاره، و مامانی هم استقبال کرد! این بود که من فردای روزی که به صورت آزمایشی به کلاس زبان رفته بودم، صبح که رفتیم توی مهد به خاله گفتم:"Hello Teacher"!!!

از جنبه های دیگه‌ی بزرگ شدنم که یه کم برای مامان و بابا دردسرساز شده ،اینه که مثل بچه‌های بزرگتر خواسته‌های خودم رو اعلام و روی اونها پافشاری می‌کنم!!!

مثلا چند روز پیش که رفته بودیم به یه مرکز خرید،در بدو ورودمون از یه جا رد ‌شدیم که از این محوطه بازی‌های مخصوص بچه‌ها بود، همین که چشمم بهش افتاد چنان جیغی از شادی کشیدم که مامانی و بابایی اصلا صبر نکردن من بگم بریم بازی و سریع و به صورت اورژانسی منو بردن اون تو و من هم نامردی نکردم و تمام یک ساعت وقتی رو که برای بازی داشتم بازی کردم!!! و مامانی و بابایی هم همین طور بازی منو تماشا کردن و در آخر هم با کمک یکی از خاله‌هایی که مسوول اونجا بودن منو بیرون آوردن !

پریدن روی تشک بادی:

اینجا هم این خانم داره منو متقاعد می‌کنه که بیام بیرون:

و حالا من که خسته و گرسنه شده بودم، از مامان و بابا بستنی خواستم و وقتی برام گرفتن، روی پله‌های جلوی بستنی فروشی لم دادم و خوردمش و تا آخرین قطره‌ش رو نخوردم حاضر نشدم از جام بلند بشم، به خاطر همین مامانی نتونست به خرید خودش برسه! خوب بزرگ شدن بچه‌ها یه سری دردسر هم داره دیگه!!!

(این عکس مربوط به یه روز دیگه‌س،ولی کلا ژست بستنی خوردنم اینه!)

 

یه روز هم که با مامانی رفته بودم تجریش، مامانی توی خیابون یکی از دوستان سیاه پوستشو دید و ایستادن و با هم حال و احوال کردن! همون موقع دوست مامانی(ایشون آقا بودن) متوجهِ من که دست مامانی رو گرفته بودم شدن و دستشونو دراز کردن به طرفم و گفتن سلام! مامانی در اون لحظه با خودش گفت :«وای خدا جون ،الان هانیا می گه از این آقا می‌ترسم و آبرومو می‌بره» که من خیلی ریلکس دستمو از دست مامانی در آوردم و با خونسردی با اون آقا دست دادم و گفتم سلام!!! خوب اینم یکی دیگه از جنبه‌های بزرگ شدنم بود که خیلی هم اجتماعی‌تر شدم!!

تازگی‌ها خیلی بیشتر روی اسمم حساس شدم و وقتی مامانی با القابی مثل عسلم، جیگرم،عزیزم و ... منو صدا می‌زنه ،فوری بهش تذکر می‌دم : نگو عسلم(جیگرم/عزیزم/...) بگو هاااااانیاااااا!!!!!!

بعضی وقتها هم که مامانی داره آواز می‌خونه بهش می‌گم :مامانی آواز نخون ، سرم دَک(درد)گرفت!!!بعدش که مامانی ساکت می‌شه با مهربونی می‌گم بخون مامانی!!!بینین چقدر مامانمو تحویل می‌گیرم!!

شعر جوجه جوجه طلایی رو هم خیلی قشنگ می‌خونم به طوری که تا حالا کلی از شعر خوندنم فیلم گرفته شده و فکر می‌کنم همین روزا از طریق بلوتوث به دستتون برسه!‌ جالبه بعضی جاهاشو با سلیقه‌ی خودم تغییر می‌دم :

جوجه جوجه طلایی،نوکت سرخ و حنایی، تخم خود را سیسَستی ،چه جوری اینگَستی(مامانی نمی‌دونه این فعل یعنی چی؟)، گفتا دستم تنگ بود!!تعجبدیوارم تنگ بود! پندِره (پنجره) نداشت!‌ ... دست بزنین!!!!!از خود راضیتشویقو خودم قبل از همه شروع می‌کنم به دست زدن!!

اینم یه عکس از من و پسرعموی بابایی(در حال شیطونی):

 راستی اینم بگم که از وقتی رفتیم سرزمین عجایب من علاقه‌ی خاصی به اون مکان رویایی پیدا کردم و دایما از مامان و بابا می‌خوام منو ببرن اونجا! به همین خاطر چند روز  پیش که مامانی تا دیروقت کار داشت، با بابایی رفتیم اونجا و حسابی خوش گذشت! ولی به خاطر نبردن دوربین متاسفانه عکسی در دست نیست! وقتی مامانی اومد خونه من خواب بودم ، ولی صبحش که بیدار شدم تا چشمم به مامانی افتاد بهش گفتم :« من تورو می‌برم عجایب!!» که فقط مامانی فهمید چقدر محبت در این جمله نهفته بود!!خیال باطل

/ 19 نظر / 7 بازدید
نمایش نظرات قبلی
تسنیم

ماشا اله به هانیا خانم که روز به روز خانم تر می شه البته زحمات مامان هانیا جون هم بسیار قابل قدردانی است.

دايي عرفان و مهرسا جون

سلام با تاخير 8 مارس روز جهاني زن مبارك هميشه شادو سلامت و موفق باشيد هديه عرفان: اهنگ مهرنوش رو در وب مهرسا گذاشتم اگه دانلود نكرديد پيشنهاد ميكنم حتما دانلود كنيد [ماچ][قلب]

نازنین مامان فاطمه

سلام عزیزم ممنون بابت تبریک تولد فاطمه[قلب] پیشاپیش سال نو مبارک و سالی پر از موفقیت براتون آرزو میکنم[گل] سفر خوبی داشته باشید و خوش بگذره[پلک] هانیا جونو ببوسین و مواظبش باشید[بغل][ماچ]

افشین

[گل] [گل] [گل] [گل] [گل] [گل] [گل] درود دوست گرام : سرودن و زمزمة " سرخی تو از من و زردی من از تو " مراسم قاشق زنی -- در این شب آنهائی که ندار بودند با بر سر انداختن پارچه ای بلند به درب منزل داراها رفته و با قاشق زنی کاسه ای میداند و آجیل و شیرینی میگرفتند بدون اینکه شناخته شوند و بین شکل , طبقه فقرا هم سال نو را با همراه آجیل و شیرینی آغاز میکردند بدون اینکه کسی متوجه این کمک به آنها شود . ----- جشن چهارشنبه سوری خجسته باد ------- هفت سین خودم را هم گذاشتم بيا پيشم گرامي ,, [گل] ** خداوند نگهدار ایران باد ** [گل]

دايي عرفان و مهرسا جون

سلام دوستت دارم آتيش پاره چهارشنبه سوري مبارک [ماچ][ماچ][ماچ] ___________________ اسمس هاي ويژه تبريک سال نو و چهارشنبه سوري در وب مهرسا کوچولو و دايي عرفان

پریسا

سلام جیگر خاله[ماچ]، عیدتون پیشاپیش مبارک شما که زود به زود آپ نمی شید [گریه] مجبور شدم دوباره تو این پست پیغام بدم، قربونت برم که هر بار میام این پست و می خونم واسه شعر خوندنت همش قربون صدقه ات میرم عزیزم به مامان و بابا سلام برسون [خداحافظ]

یک خانوم پرنیان

به‌روز شین لطفا بخت یارتان..خرم روزهاتان...سبز زندگی‌تان...نوروز هر روزتان...پیروزی پیش روتان... "آمد بهار دوستان، منزل سوی بستان کنیم گرد عروسان چمن خیزید تا جولان کنیم بشنو سماع عاشقان؛ خیزید ای دیوانگان جانم فدای عاشقان؛ امروز جان افشان کنیم"

شهرزاد،مامان نگار

سال نو رو پيشاپيش بهتون تبريك ميگم و آرزوي سلامتي و شادكامي براتون دارم [بوسه][گل]